Charytatywne działania SU

Dlaczego zorganizowaliśmy ostatnią dyskotekę?

Ostatnia dyskoteka SU dla klas IV-VII odbyła się pod hasłem charytatywnym. Tym razem pieniądze(320 zł) zebrane ze sprzedaży biletów i ciast upieczonych przez Rodziców i Dzieci przekazaliśmy na zakup budy dla psów ze schroniska w Sokołowie.
Relacja na stronie- kliknij

A oto nasi mali kucharze:

Smolik Piotr

Michalski Dawid

 

Mielniczuk Maja

 

Jeżowska Dominika

 

Garwacki Mateusz

 

Jurczak Kacper

 

Paćko Arkadiusz

 

Danielak Aleksandra

 

Woźniak Alicja

 

Krassowska Maja

 

Kiryluk Natalia

 

Parzonka Ewelina

 

Denkiewicz Maja

 

Trębicka Amelia

 

Kuźma Oliwia

 

Frandt Zuzanna

 

Ambroziak Monika

 

Ambroziak Monika

 

Serewiś Julia

Łukasiewicz Kinga

Zawistowska Olga

   

Tata Mai-pan Sylwester Rejowski- wykonał pamiątkową tabliczkę z nazwą darczyńcy, czyli PSP 1, za co serdecznie dziękujemy ! Jak widać ludzi o wielkim sercu jest bardzo dużo.

Jak przebiegał nasz pobyt w schronisku?

Dla naszych czworonożnych przyjaciół przynieśliśmy karmę i spędziliśmy z nimi czas na karmieniu, głaskaniu i zabawie. Psiaki domagały się pieszczot i uwagi, jakby wciąż im tego brakowało. Łasiły się przyjaźnie przez metalowe kraty, wystawiały noski i trącały nas zaczepnie. Trudno było nam przejść obojętnie choćby obok jednej klatki. Urzekły nas zarówno szczeniaczki, jak i dorosłe psy o smutnych, stęsknionych oczach. Szczególnie rozbawił nas pies, który stale nosił miskę w pysku, prosząc o choćby drobny poczęstunek.

wizyta w schr 7wizyta w schr 8

Czego się nauczyliśmy?

Pamiętajcie, żaden z nich nie przebywa tam z własnej woli. One wszystkie wciąż szukają swojej bezpiecznej przystani, czyli domu i rodziny, która by się nimi zaopiekowała. Więc jeśli planujecie zakup rasowego psa, koniecznie wybierzcie się do schroniska, gdzie takich zwierząt również nie brakuje. Wszystkie są piękne, potrzebują uwagi i serca. Nie warto zatem wydawać pieniędzy na drogie okazy, kiedy można wziąć za darmo psa, który zostanie Twoim najwierniejszym przyjacielem, sprzymierzeńcem i członkiem rodziny do końca swoich dni.

Dziękujemy Oli Sawickiej i Nikoli Ratyńskiej z kl. VIa za wspólnie spędzony czas w schronisku. Dziewczynom towarzyszyły nauczycielki: A. Wasiluk, J. Hawryluk z córką i A. Rejowska z rodziną.

SU