Dyskoteka charytatywna

dyskoteka

Uczniowie PSP1 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Sokołowie Podlaskim już po raz kolejny zorganizowali dyskotekę charytatywną na rzecz zwierząt z sokołowskiego schronisko. W ubiegłym roku spora suma pieniędzy i karmy dla psów trafiła do schroniska, dzięki czemu porzucone zwierzęta nie cierpiały z głodu i zimna. Do tego pomysłu zachęciła nas nauczycielka wychowania fizycznego, pani Joanna Wasiluk, która od kilku lat opiekuje się psami ze schroniska i poświęca im swój czas, prywatne pieniądze, a przede wszystkim miłość i uwagę.

W tym roku szkolnym Samorząd Uczniowski zaplanował kilka działań charytatywnych do zrealizowania w przeciągu roku szkolnego. Oczywiście wynika to z potrzeby serca uczniów, rodziców i nauczycieli, ale także to jedno z założeń Kuratorium Oświaty, które za pośrednictwem SU chce uczyć dzieci przedsiębiorczości i działania dla dobra potrzebujących. A ponieważ nasza szkolna społeczność ma wielkie serca to działamy...

W czwartek, 11 stycznia w godz. od 19-21:00 odbyła się dyskoteka dla klas IV-VII. W ramach zabawy działał Kramik, w którym sprzedawano przepyszne ciasta przyniesione przez uczniów. Ponadto przeprowadzono kilka ciekawych konkursów, min. na najładniejszą maskę karnawałową i przebranie oraz na najlepszego tancerza. Ich laureaci otrzymali tabliczki czekolady. Jak zwykle humory wszystkim dopisały, a nogi same rwały się do tańca. Niestety czas szybko mija, więc, kiedy nadszedł koniec dyskoteki, nikomu nie chciało wracać się do domu.

Uczniowie świetnie się bawili dzięki niesamowitej muzyce oraz myśli, że pomagają bezdomnym zwierzętom. Ze sprzedaży biletów i ciast zebrano 320 zł, które po feriach zostaną przekazane kierownictwu schroniska. Zarząd SU już nie może doczekać się tej chwili.