Mikołajki samorządowe

foto

W dniu swoich imienin Mikołaj przybywa do wszystkich grzecznych dzieci, by obdarować je prezentami. Samorząd Szkolny postanowił kontynuować ten piękny zwyczaj, dlatego zrealizował aż dwie ciekawe inicjatywy, które miały miejsce w naszej szkole 5 i 6 grudnia.

 

Starsze dzieci, czyli uczniowie kl. IV, V, VI i VII, uczestniczyły w akcji "Cukierek z dobrym życzeniem". Na czym to polegało? Wszyscy uczniowie otrzymali cukierki od samorządu. Na winietce należało napisać życzenia i  przyczepić je do cukierka, po czym umieścić go na choine, a następnie poczęstować się innym. Poza słodką niespodzianką ważne były życzenia, które dzieci pisały z myślą o swoich kolegach i koleżankach. Od nich też takie otrzymywały.  Należało zadbać, by były miłe, szczere i pisane od serca. Świadomość, że można komuś sprawić przyjemność, dawała obdarowującym poczucie szczęścia. Okazuje się, że prezent wcale nie musi być rzeczą materialną i kosztowną. Może nim być okazana czułość, pamięć, powspominanie dawnych chwil z drugą osobą czy szczere życzenia. Magiczną i świąteczną atmosferę próbowaliśmy stworzyć w te dni.

Młodsze klasy, czyli pierwszo-, drugo- i trzecioklasiści mogły się spotkać z Mikołajem i jego świtą. Mikołaj zrezygnował z tradycyjnego dzwoneczka, którym obwieszczał wszystkim wokół swoje przybycie. Obawiał się bowiem, iż dzieci uznają, że zaczęła się przerwa i opuszczą swoje klasy. Nieoczekiwany przybysz wyjaśnił też maluchom, że ulica Polna jest zbyt wąska, dlatego pozostawił swoje sanie na dachu szkoły i poprosił, aby dzieci nie dokarmiały reniferów. Pomocnicy Mikołaja dla wszystkich uczniów przygotowali paczuszki ze słodkościami i czekoladkowe kalendarze. W zamian oczekiwali od nich pięknych występów i oczywiście nie zawiedli się na naszych uczniach i ich wychowawcach. Zróżnicowany repertuar: piosenki, tańce, gra na instrumentach, wierszyki i krótkie przedstawienia wprawiły gości w szczere osłupienie. Po opuszczeniu naszej szkoły siwobrody starzec wyznał samorządowi, że tylu wzruszeń i serdeczności już dawno nie zaznał.

Tym bardziej jest nam miło, że kolejna inicjatywa samorządowa spodobała się naszej szkolnej społeczności. Do zobaczenia za rok!

2.