JAK SIĘ BAWIĆ W ANDRZEJKI?

 

iluzja7Dawniej ten zwyczaj traktowano bardzo poważnie. Panny pragnęły poznać datę swego zamążpójścia, dlatego wróżby były niezwykle osobiste.

Ale... czasy się zmieniły i my też mamy inne oczekiwania. Obecnie zabawy andrzejkowe traktujemy jak doskonałą formę rozrywki, a do wróżb zawsze podchodzimy z przymrużeniem oka.

Świat, dzięki Internetowi, stał się "globalną wioską" i nawet mieszkańcy tak małego miasteczka, jakim jest Sokołów Podlaski , mogą  skorzystać z jego dóbr. A ten nasz współczesny świat jest niebywale kolorowy, pełen zdumiewających zdarzeń i atrakcji.

Jedną z nich Samorząd Uczniowski chciał zaskoczyć całą społeczność szkolną i mamy nadzieję, że mu się to udało.

Magik - dziś słowo to nadal budzi wiele emocji. Magik to przecież iluzjonista - ktoś, kto robi iluzję, sprawia, że mamy złudzenie optyczne. Wiemy o jego istnieniu, nieraz oglądaliśmy sztuczki magiczne na Youtube i w telewizji. A dzisiaj, 30 listopada, mogliśmy zobaczyć je na własne oczy. Znikające gąbczaki, lewitujący stolik, karty zmieniające kolory czy zasuplone sznurki to tylko nieliczne z wielu sztuczek, jakie poznaliśmy. Niektórzy mieli nawet możliwość asystowania iluzjoniście. Dużo emocji, zdziwienie, a zawsze radość z powodu udanej sztuczki, pozytywnie na nas podziałały. Uświadomiliśmy sobie, że sztuka iluzji to nie świat pełen czarów. Z kolei gra w karty z kimś, kto tę sztukę zna, jest niebywale niebezpieczna. Trudno nam było się rozstać z iluzjonistą Mateuszem oraz jego zaskakującym światem.

Kolejną atrakcją były wróżby przygotowane przez dzieci. Dziękujemy wszystkim małym magikom i wróżkom, którzy nie tylko je wykonali, ale i wróżyli swoim kolegom i koleżankom. Jesteście wielcy! Cieszymy się, że możemy współpracować z tak kreatywnymi dzieciakami. Bardzo dużą popularnością cieszyły się: przepowiednie kwiatowe, numerologia, kubeczki, zaczarowana kula, kostki do gry i kolory. Życzymy Wam, aby wszystkie dobre przepowiednie się spełniły.

Ostatnią niespodziankę stanowiły ciastka z wróżbą. Niektórzy widzieli je po raz pierwszy, a przyjechały do nas aż z toruńskiej Fabryki Inspiracji. Pieczone na zamówienie słodkości zawierały ciekawe wróżby, które nie podawały gotowej instrukcji postępowania, a stanowiły radę lub wskazówkę na przyszłość. Wiele osób skłoniły do refleksji...

Wszystkie działania podejmowane przez SU w bieżącym roku szkolnym mają na celu pokazanie, że świat nie jest czarno-biały, lecz pełen barw, że nie ogranicza się do dyskoteki andrzejkowej, lecz oferuje dużo więcej możliwości. Wystarczy tylko po nie sięgnąć i chcieć je poznać. I taką właśnie ciekawość pragniemy w Was rozbudzać, Drodzy Uczniowie! Mamy nadzieję, że dzięki podejmowanym działaniom zobaczycie chociaż część tego, co ma do zaproponowania współczesna rzeczywistość.

 

Dziękujemy, że byliście z nami:)