Koło historyczne

Zajęcia prowadzi pani Urszula Trochimiuk, odbywają się raz w tygodniu. Mają na celu przybliżenie uczniom historycznych faktów, ważnych wydarzeń, kultury na przestrzeni wieków.

Zajęcia mają dwojaki charakter. Systematyzują, uzupełniają i rozszerzają treści związane z programem nauczania. Przygotowują także do konkursów np. Losy żołnierza polskiego czy poszukują ciekawych informacji o mieszkańcach naszego miasta oraz okolicy w ramach projektu Opowiem Ci o wolnej Polsce. Na zajęciach wykorzystywane są wszelkie metody audiowizualne, aby uczniowie mogli poznać i zobaczyć postacie historyczne, obrazy, filmy. Obecnie zajęcia poświęcone są historii i kulturze zachodniego Podlasia.

Sukcesy rok 2017/18

- w XXIII edycji Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922". O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej” : w etapie szkolnym uczestniczyło 7 uczniów
z klas VII:  do etapu rejonowego zakwalifikowała się Liwia Karakula z kl. VII A i Gabriela Oleszczuk z kl. VII C. 
Liwia Karakula zdobyła w finale konkursu tytuł laureata.

P6030040