Koła teatralne

Zajęcia przeznaczone są dla uczniów z klas I - VIII. Głównym celem zajęć jest przygotowanie dzieci do uczestnictwa w życiu kulturalnym i właściwego odbioru sztuki.  

KOLO TEATRALNEOd wielu lat działają w naszej szkole. Obecnie prowadzą je polonistki: Anna Adynowska, Wiesława Kwiek, Agnieszka Rejowska i Jolanta Uścińska, a także Teresa Piwko i Bożena Głażewska- nauczyciele świetlicy.

 Poprzez inscenizacje znanych dzieł, recytacje utworów poetyckich oraz udział w konkursach recytatorskich i przeglądach teatralnych, min Srebrna Maska, uczestnicy koła dorastają do roli widza, miłośnika sztuki teatralnej i świadomego jej odbiorcy. Pod czujnym okiem opiekunów rozwijają swoje zainteresowania, projektują scenografię i kostiumy, decydują o wyborze muzyki. Ponadto ośmielają się do zabierania głosu i publicznych występów, jak również ćwiczą wymowę.maska