Bądźmy w kontakcie- czyli e-Twinning w naszej szkole

Weihnachten in Polen niemJak wiecie, e-Twinning oferuje internetową platformę współpracy dla szkół z krajów europejskich, które tutaj komunikują się, współpracują, realizują projekty, dzielą się doświadczeniami i, mówiąc krótko, czują się i są częścią najbardziej ekscytującej społeczności edukacyjnej w Europie.

Nasza szkoła już kolejny rok należy do tej grupy aktywnych i zaangażowanych w kontakty międzynarodowe. Jedna z grup pracując pod kierunkiem pani Marzena Jenerałek (klasy VI C i VI D), realizuje projekt w języku niemieckim, druga natomiast, wspierana przez pani Anna Nowotniak (klasa VI D) prowadzi wymianę doświadczeń w języku angielskim. Obydwa przedsięwzięcia to projekty całoroczne wymagające od uczniów pełnej mobilizacji i poświęcenia.
 

Pierwszy z projektów to Gesundheit und Ernährung länderübergreifend uwzględniający zdrowy styl życia czyli dieta i aktywność sportowa drogą do sukcesu.

 

Lebkuchen

Projekt w języku angielskim nosi tytuł Culture and lifestyle i porusza wszystkie dziedziny życia mając na celu przedstawienie tradycji, obyczajów, zasad i sposobów funkcjonowania w codziennym życiu. Każdy uczestnik projektu opowiada o swoim kraju zamieszczając na platformie możliwie najciekawsze sposoby realizacji tematu takie jak: film, prezentacja multimedialna, e- książeczka i wiele innych.

logo projektu ang

klasa VID

Po trzech miesiącach pracy możemy pochwalić się efektami w postaci biuletynu zapoznawczego jak też logo naszej grupy, czy gazetki przedstawiającej przygotowania do świąt w naszej szkole. A oto przykłady naszych realizacji.....
e-projekt ang

Pojekt e- twinning 2angprojekt j. ang

 

projekt 3ang

 

 

 

 

 

                                                                                                Anna Nowotniak