KidSpeak, czyli tydzień z gośćmi z Egiptu i Malezji.

s100 4809W dniach 14-21 lutego br. nasza szkoła brała udział w projekcie KidSpeak organizowany przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie (współtworzącą AISEC- międzynarodową organizację studentów). Program ma na celu nie tylko rozbudzanie w dzieciach ciekawości, chęci poznawania świata oraz języków a w szczególności języka angielskiego lecz także uczy tolerancji wobec obcych kultur.  W naszej szkole gośćmi byli Remonda Reefat studentka dziennikarstwa z Egiptu oraz Azmil Malek student informatyki z Malezji.Był to tydzień pełen emocji i atrakcji dla naszych uczniów oraz gości. 

 


100 4819sa100 4810

W poniedziałek odbył się apel, podczas którego cała społeczność szkolna przywitała naszych gości. Głos zabrała pani Dyrektor, która w języku angielskim opowiedziała nam o projekcie i zapowiedziała, iż będzie to tydzień intensywnej nauki tego języka. Następnie uczniowie  przywitali gości śpiewając min. piosenkę "Hej Hello, hello". Po apelu uczniowie klas VI oprowadzili i opowiedzieli naszym gościom o szkole.

Studenci zapraszali na swoje zajęcia wszystkie klasy naszej szkoły, na których uczniowie  mieli okazję nie tylko poznać kraje ojczyste studentów, lecz również sprawdzić swoje umiejętności językowe komunikując się wyłącznie w języku angielskim. My ze swojej strony natomiast, zapewniliśmy obcokrajowcom popołudniowe chwile relaksu spędzone w gronie naszych uczniów. Pani Kasia Zalewska we współpracy z uczennicami klas VI i zespołem wokalno- instrumentalnym prowadzonym przez pana Zbyszka Filiksa przygotowali koncert piosenki dwujęzycznej. Odbyły się również popołudniowe warsztaty kulinarne na których nasi goście wraz z uczniami klas IVB i VA pod opieką pani K. Zalewskiej i pani M. Zielonka przygotowali przepyszne pierogi, sałatkę warzywną oraz owocową. Kolejnego dnia zabraliśmy Remondę i Azmila do kina, gdzie pod opieką pani R. Misiak mogli się dobrze bawić oglądając film komediowy. Reprezentanci klas VD i VIB zaprosili gości na kręgielnię, gdzie urządzono zawody drużynowe. Nad bezpieczeństwem grupy czuwały panie A. Nowotniak i K. Zalewska. W sobotę, dzień wolny od zajęć lekcyjnych wybraliśmy się na wycieczkę po regionie. Zwiedziliśmy zamek w Liwie i posłuchaliśmy jego historii przedstawionej w języku angielskim. Wyprawę zakończyliśmy w Siedlcach, gdzie w Brofakturze poznaliśmy tajniki ważenia piwa i delektowaliśmy się pysznymi naleśnikami, które sami wypełnialiśmy ulubionym nadzieniem. (opiekunowie K. Zalewska, R. Misiak, A. Nowotniak). W ciągu tygodnia Azmil i Remonda mieli również okazję doświadczyć atmosfery domowej polskich rodzin, które chętnie zapraszały studentów na kolację. Za ciepłe przyjęcie i gościnę serdecznie dziękujemy państwu Marcie i Pawłowi Woźniakom- rodzicom Pawła z VD, Państwu Dorocie i ..... Wasilczukom- rodzicom Grzesia z VC, państwu Agnieszce i Sławomirowi Tomaszewskim- rodzicom Gabrysi z IIIB oraz państwu Annie i Tomaszowi Maliszewskim- rodzicom Mikołaja z kl. IA i Michała z kl. IIIA.

f100 4822f100 4830

f100 4837
A oto fotorelacja.