Analiza osiągnięć uczniów w konkursach przedmiotowych i pozaprzedmiotowych w roku szkolnym 2018/ 2019

 Konkursy przedmiotowe:
- Konkurs fizyczny: w etapie szkolnym uczestniczyło 5 uczniów, najwyższy wynik osiągnęła Liwia Karakula z kl. VIII A.
- Konkurs chemiczny: w etapie szkolnym uczestniczyło 10 uczniów, najwyższy wynik osiągnęła Liwia Karakula z kl. VIII A, wzięła udział w etapie rejonowym oraz wojewódzkim, gdzie zdobyła tytuł finalistki.

 - Konkurs języka niemieckiego: w etapie szkolnym uczestniczyło 11 uczniów, najwyższy wynik osiągnęła Liwia Karakula z kl. VIII A.

 -  Konkurs historyczny: w etapie szkolnym uczestniczyło 11 uczniów, najwyższy wynik osiągnęli Filip Warmiński z kl. VII C i  Gabriela Oleszczuk z kl. VIII C.

 - Konkurs matematyczny: w etapie szkolnym uczestniczyło 13 uczniów. Liwia Karakula z kl. VIII A oraz Aleksandra Czerkas z kl. VIII C wzięły udział w etapie rejonowym. Liwia Karakula zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego, gdzie zdobyła tytuł finalistki.

 - Konkurs geograficzny: w etapie szkolnym uczestniczyło 7 uczniów, najwyższy wynik uzyskała Liwia Karakula z kl. VIII A i wzięła udział w etapie rejonowym.

 - Konkurs biologiczny: w etapie szkolnym uczestniczyło 7 uczniów: najwyższy wynik uzyskała Liwia Karakula z kl. VIII A i wzięła udział w etapie rejonowym oraz wojewódzkim, gdzie zdobyła tytuł finalistki.

 - XXIV Ogólnopolski Konkurs Historyczny im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939-1948. W walce o wolna Polskę” w etapie szkolnym uczestniczyło 5 uczniów. Najlepszy wynik uzyskała Aleksandra Kondracka z kl. VIII A.

 - Konkurs języka angielskiego: w etapie szkolnym uczestniczyło 17 uczniów. Najwyższy wynik osiągnęła Liwia Karakula z kl. VIII A i zakwalifikowała się do etapu rejonowego.

 - Konkurs języka rosyjskiego: w etapie szkolnym uczestniczyło 3 uczniów, najwyższy wynik osiągnęła Julia Serewiś z kl. VIII C.

 - Konkurs Mini LOGIA : w etapie szkolnym uczestniczyło 2 uczennice, które zakwalifikowały się do II etapu: Liwia Karakula z kl. VIII A oraz Julia Jurczak z kl. VIII C, a w finałowym etapie konkursu Liwia Karakula zdobyła tytuł laureata.

 - Konkurs polonistyczny: w etapie szkolnym uczestniczyło 7 uczniów. Najwyższy wynik i kwalifikacja do etapu rejonowego- Liwia Karakula z kl. VIII A , w etapie wojewódzkim Liwia uzyskała tytuł finalistki.

 Powiatowe konkursy przedmiotowe dla gimnazjalistów i uczniów szkół podstawowych, organizowane przez I Liceum Ogólnokształcące im. M. Skłodowskiej- Curie:

 - Powiatowy Konkurs Matematyczny dla gimnazjalistów i uczniów szkół podstawowych: udział wzięło 15 uczniów naszej szkoły. W kategorii szkoły podstawowe III miejsce zajęła Julia Jurczak z kl. VIII C.

 -VIII Powiatowy Konkurs Języka Rosyjskiego dla gimnazjalistów i uczniów szkół podstawowych: udział wzięło 7 uczniów.

 - X Powiatowy Konkurs Chemiczny dla gimnazjalistów i uczniów szkół podstawowych: udział wzięło 8 uczniów. W kategorii szkoły podstawowe II miejsce zajął Wojciech Toporowski z kl. VIII A.

 -  X Powiatowy Konkurs Literacki „U Marysi” dla gimnazjalistów i uczniów szkół podstawowych: udział wzięło 3 uczniów. W kategorii szkoły podstawowe II miejsce zajął Jakub Rzewnicki z kl. VIII C, III miejsce-  Julia Jurczak z kl. VIII C.

 - V Powiatowy Konkurs Polonistyczny Spotkania Recytatorów U Marysi dla gimnazjalistów i uczniów szkół podstawowych: udział wzięło 2 uczniów. W kategorii szkoły podstawowe I miejsce zajęła Julia Stańska z kl. VIII C, II miejsce- Dominika Krejckant z kl. VIII C.

  -IX Powiatowy Konkurs Wiedzy o Społeczeństwie dla gimnazjalistów i uczniów szkół podstawowych: udział wzięło 15 uczniów. W kategorii szkoły podstawowe I miejsce zajęła Liwia Karakula z kl. VIII A, II miejsce – Aleksandra Czerkas z kl. VIII C.

 -  IX Powiatowy Konkurs Fizyczny dla gimnazjalistów i uczniów szkół podstawowych: udział wzięło 11 uczniów z naszej szkoły. W kategorii szkoły podstawowe III miejsce zajęła Julia Jurczak z VIII C.

 X Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla gimnazjalistów i uczniów szkół podstawowych udział wzięło13 uczniów.

 X Powiatowy Konkurs Biologiczny: udział wzięło 4 uczniów z naszej szkoły. W kategorii szkoły podstawowe I miejsce zajął Wojciech Toporowski z kl. VIII A . III miejsce- Kacper Wyszomierski z kl. VIIIC.

 X Powiatowy Konkurs z Geografii dla gimnazjalistów i uczniów szkół podstawowych: udział wzięło 3 uczniów. W kategorii szkoły podstawowe III miejsce zajął Wojciech Toporowski z kl. VIII A

 Konkursy pozaprzedmiotowe pozaszkolne:

 -  II Powiatowy Konkurs Poetycki im. Franciszka Kobryńczuka: w konkursie wzięło udział 6 uczniów. W  kategorii klasy I- IV- I miejsce zajęła Maja Kazimierczuk z kl. I B, II miejsce – Olga Wyszomierska z kl. IVB. W  kategorii klasy V- VII  III miejsce zajął Kamil Kaczmarczyk z kl. VI B.

 - XVI edycja Konkursu Ekologicznego „Bądź świadomy- walcz ze smogiem!”: na etap szkolny uczniowie przygotowali 48 prac. W kategorii „Plakat ekologiczny ” I miejsce zajął Filip Pytel z kl. III A, w  kategorii „Komiks”- Jędrzej Pietrzykowski z kl. V C. Prace zostały zakwalifikowane do kolejnego etapu konkursu. Wyróżniono  plakaty oraz komiksy Wiktora Zająca z kl. III A, Pauliny Pogorzelskiej z  kl. III A, Magdaleny Rogozińskiej kl. VI B i Aleksandry Danielak kl. VI A.

 - Miejski Festiwal Piosenki Patriotycznej "Żeby Polska była Polską": udział wzięło 30   uczniów. W kategorii klasy I- III:  II miejsce zajął Zespół Wokalny Z. Filiksa. W kategorii klasy IV-VI-  I miejsce zajęła Alicja Suchożebrska z kl. VI A z Zespołem Wokalno- Instrumentalnym Z Filiksa, III miejsce - Zespół Wokalno Instrumentalny Z. Filiksa, w kategorii klasy VII-VIII- I miejsce Marcel Marcyniuk z kl. VII B  z zespołem, wyróżnienie zespół Wokalno - Instrumentalny Z. Filiksa

 - XI Konkurs Recytatorski im. K.I. Gałczyńskiego: w szkolnych eliminacjach wzięło udział 14 uczniów z kl. I- VIII. Do kolejnego etapu konkursu zakwalifikowali : Maja Kazimierczuk kl. I B, Nina Sękal kl. II C, Alicja Suchożebrska kl. VI A, Olga Wyszomierska kl. IV B, Gabriela Oleszczuk kl. VIII A, Kacper Wyszomierski kl. VIII C. Wyróżniono: Lenę Sobieską kl. I A, Annę Iwańską kl. IV A i Julię Salach kl. V B. W eliminacjach miejskich : w I grupie wiekowej I miejsce zajęła Maja Kazimierczuk kl. I B, wyróżnienie otrzymała Nina Sękal. W II grupie wiekowej – I miejsce Alicja Suchożebrska z kl. VIA, wyróżnienie otrzymała Olga Wyszomierska. W finale powiatowym Maja Kazimierczuk i Alicja Suchożebrska zajęły I miejsce w I i II grupie wiekowej.

  - IV Festiwal Kolęd i Pastorałek  „Sokołowska Kolęda": w kategorii szkoły podstawowe kl. IV- VI- I miejsce zajął w Zespół Wokalny p. Z. Filiksa

 - 42 Konkurs Recytatorski Warszawska Syrenka:. w szkolnych eliminacjach wzięło udział 16 uczniów z klas I- VIII. Do eliminacji powiatowych zakwalifikowali się uczniowie: z klas I- III : Maja Kazimierczuk z kl.  I B, Nina Sękal  II C; z klas IV- VI:  Julia Salach z kl. V B, Alicja Suchożebrska z kl. VI A; z klas VII- VIII: Kacper Wyszomierski z kl.  kl. VIII C i Aleksandra Krakowska z kl. VII B.  Wyróżniono: Annę Tomaszewską z kl. IV A, Annę Iwańską z  kl. IV A, Olgę Wyszomierską z kl. IV B.

 -XXXVI Konkurs Recytatorski dla Dzieci im. K. Makuszyńskiego: w szkolnych eliminacjach wzięło udział 7 uczniów z klas I- VI. Do eliminacji miejskich zakwalifikowano: z klas I- III Maję Kazimierczuk kl. I B. Amelię Retko z kl. I B, Ninę Sękal z kl. II C; z klas IV- VI: Julię Salach z kl. VB, Alicję Suchożebrską z kl. VI A i Annę Tomaszewską z kl. IV B. Wyróżniono Dorotę Klimczuk z kl. II B. W eliminacjach miejskich w grupie uczniów klas I- III wyróżnienie otrzymała Maja Kazimierczuk z kl. I B oraz Amelia Retko z kl. I B,  w grupie uczniów kl. IV- VI – I miejsce zajęła Alicja Suchożebrska z kl. VI A. W powiatowych  eliminacjach II miejsce w starszej grupie wiekowej zajęła Alicja Suchożebrska, a II miejsce w młodszej grupie wiekowej zajęła Maja Kazimierczuk z kl. I B oraz wzięły udział w finale konkursu w Siedlcach.

  - Konkurs „Smak ekologicznej żywności”: udział wzięło 22  uczniowie klas IV-VI i VII-VIII. Liwia Karakula z kl. VIII C i Weronika Rojek z kl. VIII C oraz Julia Stańczuk z kl V A i KIacper Jurczak z kl. V E, zakwalifikowali się oraz wzięli udział w etapie finałowym.

 - Powiatowy Konkurs Plastyczny „100 rocznica odzyskania niepodległości w moich oczach” organizowany przez Bibliotekę Pedagogicznej: udział wzięło 30 uczestników.  W kategorii klas I-III - III miejsce zajęła Anna Skrzeczkowska z kl. III C, w kategorii klas IV - VI - II miejsce Natalia Stańczuk z kl. VA  wyróżnienie Natalia Siemieniuk kl. VA. W kategorii klas VII - VIII, gimnazjum - II miejsce- Dominika Wesołowska kl. z VII C.

 - VII Powiatowym Konkursie Wiedzy „Super Trzecioklasista” „W kręgu naszych baśni” wzięli udział: Iga Zalewska i Marta Adamczuk z kl. III A, Tomasz Skibniewski i Dawid Gnoiński z kl. III B, Nikola Bednarczyk i Aleksander Protasiewicz z kl. III C. Wyróżniono Martę Adamczuk i Tomasza Skibniewskiego.

 - IV Konkurs Ortograficzny Zespołu Szkół Salezjańskich „Lux Sapientiae”: Julia Jurczak z kl. VIII C  i Wojciech Toporowski kl. VIII A otrzymali wyróżnienia.

 - Międzynarodowy Konkursu Matematycznego Kangur –w etapie szkolnym 70 uczestników Wynik bardzo dobry uzyskali : Liwia Karakula kl. VIII A, Szymon Milik kl. II C. Wyróżnienie otrzymali : Olgierd Wojewódzki kl. III B, Anna Skrzeczkowska  kl. III C Maja Gryncewicz kl. V A  Mateusz Pietrzak kl. VI D , Jacek Cymborowski kl. VII B, Julia Jurczak kl. VIII C.

 - Konkurs plastyczny „Cicha Noc, Święta Noc…” organizowany przez Sokołowski Ośrodek Kultury: udział wzięło 15 uczniów w etapie szkolnym. W kolejnym powiatowym etapie wyróżnione zostały prace: Julii Stańczuk z kl. VA  oraz Igi Zalewskiej z klasy VA  Nagrodzono także pracę Klaudii Kurcz z klasy VI B.

 - W Konkursie BRD naszą szkołę reprezentowały 4 osoby w etapie powiatowym.

 - Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom": w eliminacjach szkolnych wzięło udział 4 uczniów.

 -Konkurs Religijny diecezjalny „W mocy Bożego Ducha jestem misjonarzem w moim środowisku”: wzięło udział 16 uczniów z klas I- VIII. Wyróżniono prace Magdaleny Rogozińskiej z kl. VI C i Julii Stańczuk z kl. V A.

 - Konkurs religijny „Jan Paweł II promieniowanie ojcostwa” : Udział wzięło 22 uczniów z naszej szkoły z kl. I - III i V.

 Konkursy szkolne:

 - Konkurs „Janusz Kusociński- patron naszej szkoły” udział wzięły  reprezentacje klas  uczniowie klas V.

 - Szkolny Konkurs Plastyczny „Wielcy Polacy” dla uczniów klas I- III: w konkursie wzięło udział  z klas I- 13 uczniów  z klas II- 18 uczniów i z klas  III- 29 uczniów. 60 prac plastycznych. W kl. I : I miejsce zajęła Alicja Skibniewska – I A, II miejsce:  Wiktor Flażyński- I A, III miejsce: Blanka Pytel- I A. Wyróżnienia otrzymały: Nadia  Jeznach – I B,  Amelia Retko- I B. W kl.II:  I  miejsce:   Antoni   Małkus – II A   II miejsce:   Artur  Smolik – II A, III miejsce:  Lena  Kryszczuk- II C  Wyróżnienia:  Anna Ambroziak – II C Nela Sosnowska- II B,   Martyna Skorupka- II B. W Klasach III  I miejsce: Rafał Samulak- III A, Tomasz Skibniewski- III B, II miejsce: Filip Pytel- III A,  Jakub Karpiński- III B  III miejsce: Natalia Galicka- III B, Aleksander Protasiewicz- III C,  Wyróżnienia: Maria Pieniak- III C Karol Krasnodębski- IIIA, Aleksander Bałkowiec- III C  Maksymilian Jankowski- III A  Paulina Pogorzelska- III A, Lidia Jurczak- III A.

 -Quiz Literacki „Świat Baśni”: w quizie uczestniczyły czteroosobowe drużyny w składzie: IV A: Anna Iwańska, Maria Gołoś, Sara Pawluk, Patrycja Sobieszczuk , IV B: Laura Aleksandrowicz, Lena Plichta, Zofia Przewoźnik, Olga Wyszomierska, IV C: Magdalena Bujalska, Wiktor Dabiński, Wiktoria Kaszuba, Maja Świnarska, IV D: Patryk Adamczuk, -Nikola Białobrzeska, Julia Bukowicka,  Oliwia Maksymiak.  I miejsce zajęli-  uczniowie kl. IV C, II miejsce – uczniowie kl. IV A, III miejsce  - uczniowie kl. IV B, IV miejsce  - uczniowie kl. IV D.                    

 - W Konkursie Mistrz Mowy Polskiej I miejsce zajęła klasa VI D.

 - Szkolny Konkurs na najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową wygrała klasa III A i I B.

 - Konkurs Pięknego czytania w kl. III B: zwycięzcy to: Kalina Kowalczyk, Maja Wrzyszcz, Tomasz Skibniewski.

- Konkurs literowania w języku angielskim SPELLING BEE dla kl. III: udział wzięły dwuosobowe drużyny z klas III. I miejsce zajęła drużyna z kl. III B

 - Konkurs Języka Angielskiego dla kl.7-8: udział wzięło 14 uczestników. Najlepszy wynik uzyskali: Aleksandra Czerkas z kl. VIII C, Karolina Kalinowska z kl. VIII C, Weronika Rojek z kl. VIII C, Wojciech Toporowski z kl. VIII A , Kacper Wyszomierski z kl. VIII C.

 - II Konkurs Zagadek i Łamigłówek „Zwierzaki i my”: udział wzięły trzyosobowe drużyny z klas III. I miejsce zajęła drużyna uczniów z kl. III A: Marta Adamczuk , Lidia Jurczak , Antoni Świątek, II miejsce drużyna uczniów z kl. III C: Nikola Bednarczyk, Maja Nowotniak, Aleksandr Protasiewicz, III miejsce- drużyna uczniów z kl. III B: Kalina Kowalczyk, Maja Wrzyszcz, Kornel Marcyniuk.

 -Konkurs Plastyczny  "Droga do świętości- Św. Stanisława Kostki": I miejsce Diana Zielonka kl. II A, Piotr Smolik kl II A, II miejsce Antoni Małkus kl. II A, Natalia borowy II A , III miejsce – Lena Iwańska kl. II A, Wyróżniono 10 uczniów.

 - Konkurs biblioteczny „Najlepsza książka na świecie”: udział wzięło 36 uczniów z kl. I- IIIi 94 z kl. IV- VIII. W kl. I- III:I miejsce zajęli: Maksymilian Kobyliński z kl. III A, Filip Pytel z kl. III A, Iga Zalewska z kl. III A. Natalia Galicka z kl. IIIB, w kl. IV- VI I miejse zajął Antoni Marciniak z kl. VI C.

 - „Gra z książką”dla kl. IV- VIII: najlepsi okazali się : z kl. IV I miejsce zajęła kl. IV A, w kl. V- VB, W kl. VI - VI B, w kl. VII - VII C, w kl. VIII- VIII C.

 - Konkurs "MAM DOBRE MANIERY W TERMINIE PŁACĘ, WYGRYWAM OBIADY, WIĘC ZYSKAM, NIE TRACĘ!": udział wzięli uczniowie, któ®zy w terminie płacili za obiady.  Bezpłatne obiady w styczniu 2019r. wylosował Jakub Romańczuk z klasy VIc,  w czerwcu wygrała Aleksandra Kowalska z kl. VI B.

 - Super Klasa konkurs świetlicowy: główną nagrodę zdobyła klasa VIII B

 Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w 53 konkursach, w tym 22 przedmiotowych  i 31 pozaprzedmiotowych  ( 17 pozaszkolnych i 14  szkolnych ). Uczniowie najchętniej i najbardziej licznie brali udział w konkursach recytatorskich, plastycznych  literackich oraz ekologicznych i językowych.

 Największe osiągnięcia naszych uczniów to:

 ·         w konkursach przedmiotowych:

 -przedmiotowych: chemicznym, matematycznym, biologicznym i polonistycznym tytuł finalisty dla Liwii Karakuli z kl. VIII A

 - w konkursie MiniLogia – tytuł laureata dla Liwii Karakuli z kl. VIII A

 - w Powiatowym Konkursie Matematycznym dla gimnazjalistów i uczniów szkół podstawowych: III miejsce zajęła Julia Jurczak z kl. VIII C.

 -w  X Powiatowym  Konkursie Chemicznym dla gimnazjalistów i uczniów szkół podstawowych II miejsce zajął Wojciech Toporowski z kl. VIII A

 -w X Powiatowym Konkursie Literackim „U Marysi” dla gimnazjalistów i uczniów szkół podstawowych: II miejsce zajął  Jakub Rzewnicki z kl. VIII C , III miejsce-  Julia Jurczak z kl. VIII C.

 - w V Powiatowym Konkursie Polonistycznym Spotkania Recytatorów U Marysi dla gimnazjalistów i uczniów szkół podstawowych: w kategorii szkoły podstawowe I miejsce zajęła Julia Stańska z kl. VIII C , II miejsce- Dominika Krejckant z kl. VIII C

 -w IX Powiatowym Konkursie Wiedzy o Społeczeństwie dla gimnazjalistów i uczniów szkół podstawowych: W kategorii szkoły podstawowe I miejsce zajęła Liwia Karakula z kl. VIII A, II miejsce – Aleksandra Czerkas z kl. VIII C.

 -w IX Powiatowym Konkursie Fizycznym dla gimnazjalistów i uczniów szkół podstawowych: W kategorii szkoły podstawowe III miejsce zajęła Julia Jurczak z VIII C.

 - w X Powiatowym Konkursie Biologicznym: W kategorii szkoły podstawowe I miejsce zajął Wojciech Toporowski z kl. VIII A . III miejsce- Kacper Wyszomierski z kl. VIIIC.

 - w X Powiatowym Konkursie z Geografii dla gimnazjalistów i uczniów szkół podstawowych: kategorii szkoły podstawowe III miejsce zajął Wojciech Toporowski z kl. VIII A.

 ·         W konkursach pozaprzedmiotowych:

 - II Powiatowy Konkurs Poetycki im. Franciszka Kobryńczuka: w  kategorii klasy I- IV I miejsce zajęła Maja Kazimierczuk z kl. I B , II miejsce – Olga Wyszomierska z kl. IVB, w  kategorii klasy V- VII  III miejsce zajął Kamil Kaczmarczyk z kl. VI B.

 - XI Konkurs Recytatorski im. K.I. Gałczyńskiego; w finale powiatowym Maja Kazimierczuk z kl. I B - I miejsce w młodszej grupie wiekowej,  Alicja Suchożebrska z kl. VI A - I miejsce w starszej  grupie wiekowej.

 -  IV Festiwal Kolęd i Pastorałek  „Sokołowska Kolęda": w kategorii szkoły podstawowe kl. IV- VI I miejsce zajął w Zespół Wokalny p. Z. Filiksa

 -XXXVI Konkurs Recytatorski dla Dzieci im. K. Makuszyńskiego: w powiatowych  eliminacjach II miejsce w starszej grupie wiekowej zajęła Alicja Suchożebrska, a II miejsce w młodszej grupie wiekowej zajęła Maja Kazimierczuk z kl. I B oraz  wzięły udział w finale konkursu w Siedlcach.

 - Powiatowy Konkurs Plastyczny „100 rocznica odzyskania niepodległości w moich oczach”: W kategorii klas I-III - III miejsce zajęła Anna Skrzeczkowska z kl. III C, w kategorii klas IV – VI  - II miejsce Natalia Stańczuk z kl. VA, wyróżnienie Natalia Siemieniuk kl. VA. W kategorii klas VII - VIII, gimnazjum - II miejsce- Dominika Wesołowska kl. z VII C.

 - VII Powiatowym Konkursie Wiedzy „Super Trzecioklasista”  wyróżnienia otrzymali: Marta Adamczuk z kl. III A i Tomasz Skibniewski z kl. III B.

 - IV Konkurs Ortograficzny Zespołu Szkół Salezjańskich „Lux Sapientiae”: Julia Jurczak z kl. VIII C  i Wojciech Toporowski kl. VIII A otrzymali wyróżnienia.

 - Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur -wynik bardzo dobry uzyskali : Liwia Karakula kl. VIII A, Szymon Milik kl. II C.

 - Konkurs plastyczny „Cicha Noc, Święta Noc…”  w powiatowym etapie wyróżnione zostały prace: Julii Stańczuk z kl. VA  oraz Igi Zalewskiej z klasy VA,  nagrodzono też pracę Klaudii Kurcz z klasy VI B.

 -Konkurs Religijny diecezjalny „W mocy Bożego Ducha jestem misjonarzem w moim środowisku”: wyróżniono prace Magdaleny Rogozińskiej z kl. VI C i Julii Stańczuk z kl. V A.