Wycieczka klas 2 do Kazimierza Dolnego

11W poniedziałek 21.05.2018 roku odbyła się wycieczka szkona do Kazimierz Dolnego. Wzieli w niej udział uczniowei klasy 2b i 2 c wraz z wychowawcami.

Celem naszej wyprawy było zwiedzanie Kazimierza Dolnego i okolic. Przygodę zaczęliśmy od spotkania z panią przewodnik, która podczas spaceru nad Wisłą przedstawiła nam harmonogram wycieczki. W miłej atmosferze dotarliśmy na Starówkę, gdzie mogliśmy podziwiać zabytkowe kamieniczki. Następnie zwiedziliśmy mury zamku i poznaliśmy wiele ciekawych historii o jego mieszkańcach. Kolejnym punktem harmonogramu była Baszta, z której roztaczały sie przepięne widoki na Kazimierz Dolny i jego okolice. W dalszej kolejności udaliśmy sie na Górę Trzech Krzyży, gdzie mogliśmy trochę odpocząć. Ostatnią atrakcją, dla wilu z nas najciekawszą był Wąwóz Korzeniowy Dół. To co tam zobaczyliśmy zapierało dech w piersiach. Do domów wracaliśmy zadowoleni i pełni wrażeń, choć nieco zmęczeni.