"Oj maluśki, maluśki!", czyli wigilijne spotkania oraz koncert kolęd i pastorałek polskich oraz obcojęzycznych.

kol3

Tydzień przedświąteczny to czas radosnego kolędowania.
W wielu klasach odbyły się spotkania opłatkowe. Był zatem czas na życzenia, skromny poczęstunek oraz wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek.

Święta Bożego Narodzenia są niewątpliwie okazją do zastosowania aktywnych metod nauczania języków obcych, którym towarzyszy nie tylko śpiewanie kolęd i składanie życzeń lecz poznawanie świątecznych tradycji, charakterystycznych dla danego obszaru językowego i rozwijanie bogatej bazy słownictwa. Z możliwości wykorzystania aktywnych metod nauczania w okresie przedświątecznym korzysta wielu nauczycieli języków obcych. Efektem takiego nauczania okazał się wspaniały koncert kolęd i pastorałek polskich oraz obcojęzycznych - Oj maluśki, maluśki!, który odbył się 22 grudnia. Przygotowany został on przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem nauczycieli języków obcych, pań: Marzeny Jenerałek (j. niemiecki), Marzeny Flazińskiej i Bożenny Moczulskiej (j. rosyjski) oraz  Renaty Misiak, Anny Nowotniak, Anety Jabłońskiej, Anny Marchel i Katarzyny Zalewskiej (j. angielski), we współpracy z nauczycielami muzyki: panem Zbigniewem Filiksem i panią Iwoną Mergo Golatowską.

wIMG 20171221 100208wIMG 20171221 100118


W trakcie koncertu wysłuchaliśmy pięknych świątecznych utworów w językach: polskim, angielskim, niemieckim i rosyjskim. Nasi artyści zagrali i zaśpiewali min kolędy:

"Cicha noc, Święta noc..."- we wszystkich czterech językach, „Kling Glóckchen kling...”,
piosenki świąteczne i pastorałki "Santa Claus", "Jingle Bells", "Mroźna cisza", "Gore Gwiazda"
"Last Christmas" czy "Mario, czy Ty wiesz"- w wykonaniu Marcela Marcyniuka i  naszego wspaniałego Zespołu Wokalnego.
Aranżacje utworów przygotował pan Zbigniew Filiks.


Dziękujemy wszystkim artystom i słuchaczom za wspólną zabawę i  życzymy Wesołych Świąt, Merry Christmas, Frohe Weihnachten, S rażdziestwom!

 

wig17wig657

 

kol11kol31

kolkol4kol2