Spotkanie z poetką i malarką- panią Ireną Filipczuk

100 9416

W poniedziałek 12 czerwca uczniowie klas szóstych spotkali się z poetką i malarką - Ireną Filipczuk. Została ona zaproszona do szkoły przez polonistkę Wiesławę Kwiek, pomysłodawcę cyklu „Uczniowie poznają twórczość podlaskich poetów”, która tym razem wystąpiła w charakterze nauczyciela plastyki. Na prośbę nauczycielki pani Irena przygotowała i zaprezentowała uczniom obrazy na różnym etapie tworzenia; od pomysłu, przez szkic, aż do nakładania kolejnych warstw farby. Mówiła także o różnych technikach pracy i materiałach, jakimi się posługuje. Na sztalugach umieszczono kilka obrazów artystki uwieczniających podlaskie krajobrazy i kolorowe kwiaty.

Fotogaleria

Podczas spotkania zaprezentowano zebranym różne zbiory poezji naszych lokalnych twórców, do których malarka wykonała ilustracje, w tym ten najnowszy z jej wierszami. Tym utworom będzie poświęcone kolejne spotkanie z trwającego od kilkunastu lat cyklu, na które Wiesława Kwiek zaprosiła panią Irenę Filipczuk już w nowym roku szkolnym.