Wzięliśmy udział w Ogólnopolskim Podsumowaniu Projektów Młodzieżowych!

IMG 20170613 09211913 czerwca członkowie Koła Przyrodniczego: Liwia K,- z 6 b Ola Cz i Gabrysia O. z 6 c, Bartek S i Weronika R. z 6 d, Julia J., Daria G., Kinga K i, Mikołaj M.z 5 b oraz Ada R. z 6 c pod opieką: Joanny Hawryluk, Martyny Zielonki i pani dyrektor- Zofii Steć  oraz pana dyrektora- Sławomira Wróblewskiego, uczestniczyli w Ogólnopolskim Podsumowaniu Projektów Młodzieżowych w Arkadach Kubickiego, Zamku Królewskiego w Warszawie. Zostaliśmy zaproszeni na to spotkanie, jako jedna ze szkół od wielu lat współpracujących z CEO, w ramach programu SUS. Było to dla nas niesamowite przeżycie, gdyż nie tylko mogliśmy zaprezentować naszą szkołę, miasto oraz przede wszystkim podjęte działania, na forum ogólnopolskim- oprócz nas było tam jeszcze 66 szkół z całej Polski! Mogliśmy także zobaczyć, jakie projakty i w jak ciekawy sposób realizują uczniowie w różnych szkołach i na różnym etapie nauczania.
Fotogaleria- tu znajdziesz zdjęcia

FotgaleriaCEO

Info CEO

Spotkanie z tak wieloma pasjonatami różnych dziedzin nauki, działań dla społeczności lokalnej, szkolnej itp., było dla nas niezwykle inspirujące i budujące!

IMG 20170613 094246IMG 20170613 095956

FOT42AEFOT92D3

FOTE75DIMG 20170613 104743IMG 20170613 105400

FOT9820

Oprócz prezentacji doświadczeń, które przygotowaliśmy, opracowaliśmy i pokazaliśmy młodszym kolegom w ramach naszego projektu, uczestniczyliśmy we wspaniałej zabawie- tzw. Grze Arkadowej, uroczystym rozpoczęciu spotkania w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego i jego podsumowaniu.

img 7366
Po zakończeniu OPPM wybraliśmy się na spacer na Starówkę i zasłużone lody!

IMG 20170613 143422

IMG 20170613 141400
Dziękujemy pani Dyrektor za umożliwienie nam wzięcia udziału w tak wspaniałym wydarzeniu, a Fundacji CEO za zaproszenie.

https://pl-pl.facebook.com/fundacjaCEO/

Czym jest OPPM?


– Młodzi ludzie w sposób naturalny interesują się tym, co ich otacza.  W środowisku, w którym funkcjonują, natrafiają na rzeczy, które chcieliby zmienić na lepsze. Jeśli nie stworzy się im warunków, w których będą mogli zareagować, przyjmą postawę wyuczonej bezradności w dalszym życiu. Ale jeśli pozwoli się młodzieży rozwiązywać rzeczywiste problemy, które są dla niej zarówno ciekawe jak i ważne,  to da się jej świetną lekcję obywatelskości w praktyce. Ogólnopolska Prezentacja Projektów Młodzieżowych jest szansą dla kilkuset młodych ludzi z całej Polski na pokazanie, że taka "żywa lekcja obywatelskości" może przynieść pozytywne efekty – nie tylko dla samej młodzieży, ale też dla jej najbliższego otoczenia – podkreśla Jacek Strzemieczny, prezes CEO.

sam 1372

W tym samym czasie trwał prowadzony przez Martę Dobrzyńską - Dyrektor Programu SUS, panel poświęcony  projektowi uczniowskiemu na przedmiotach przyrodniczych. Wzięli w nim udział  pan Sławomir Wróblewski -wicedyrektor i Adrianna Rucińska- uczennicakl VI c. Uczestnicy panelu opowiedzieli o swoich doświadczeniach dotyczących nauczania i uczenia się metodą projektów.

sam 1375

Zdjęcia: CEO
https://sus.ceo.org.pl/sus/o-dzialaniu/aktualnosci/konferencja-szkoly-uczacej-sie-wspolpraca-i-partnerstwo-pomiedzy