Wycieczka do Bielan oraz Białowieży klas II oraz oddziału 0

sIMG 1905W maju drugoklasiści wyruszyli na wyprawę do Siedlec- do multikina na film "Dzieciak rządzi" oraz do Bielan- do Podlaskiego Muzeum Techniki Wojskowej i Użytkowej.
Fotogaleria Siedlce- kliknij

Obejrzeli tam min. militaria wojskowe i lotnicze, dokumenty dotyczące techniki wojskowej, fotografie, a także inne dokumenty i pamiątki związane z historią militarną. Wszystkie eksponaty do niedawna były własnością Pana Mariusza Murawskiego, który wniósł je do zasobów Fundacji Excita Polonia, w celu propagowanie jej działań statutowych .http://www.excitapolonia.pl

sIMG 1912sIMG 1933

sIMG 1953sIMG 2002

7 czerwca zaś nasi drugoklasiści wyruszyli na kolejną wyprawę - tym razem do prastarej puszczy, ostoi króla polskich lasów- żubra i wielu ciekawych przedstawicieli świata zwierąt oraz roślin- Puszczy Białowieskiej.
Fotogaleria - kliknij

białIMG 2040

Zwiedzali min. Muzeum Przyrodnicze BPN, spacerowali po Rezerwacie Pokazowym Żubrów, bawili się na Polanie Edukacyjnej. Na zakończenie obu wycieczek odbyło się ognisko i pieczenie przepysznych kiełbasek.

białIMG 2103
Obie wyprawy były nie tylko niezwykłą przygodą, ale również okazja do pogłębienia wiedzy i poznania nowych zagadnień, a przede wszystkim wspaniałej wspólnej zabawy.