"Jak nie czytam, jak czytam"

1 czerwca uczestniczyliśmy w  Ogólnopolskiej Akacji Masowego Czytania „ Jak nie czytam , jak czytam” , której pomysłodawcą i organizatorem jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”.

 O  10.15 uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły wyszli na dziedziniec i utworzyli „Czytającą Jedynkę”. Uczestnicy mieli ze sobą książki, które czytali kilka minut. Całość była fotografowana  z okien oraz filmowana przy pomocy drona przez Agnieszkę Brewczuk,  uczennicę kl. VIc. Uczniowie rozwinęli także miedzy sobą książkę -  harmonijkę („Lokomotywa” J. Tuwima w oprac. Małgorzaty Gurowskiej, z kolekcji „Magiczna podróż po literaturze”, stworzonej przez naszego gościa p. Renatę Jaroszewską z Biblioteki Pedagogicznej w Sokołowie Podlaskim). Bicie rekordu i wspólne oglądanie 30 metrowej książki było ukoronowaniem „Przystanku Czytanie”, czyli całorocznych, szkolnych działań związanych z czytelnictwem m.in. obchodów Roku Sienkiewicza, codziennego czytania w klasach, prowadzenia działu recenzji książkowych w szkolnej gazetce i biblioteczki obcojęzycznej, inscenizacji teatralnych, wystaw bibliotecznych, konkursów literackich i plastycznych oraz projektu „Magiczna podróż po literaturze”, realizowanego we współpracy z Biblioteką Pedagogiczną, czyli prezentacji książek artystycznych i konkursu bibliotecznego „Książka z pomysłem”.

 W akcji wzięło udział 490 osób.

Link do filmu

Link do zdjęć