Spotkanie pierwszoklasistów z sową płomykówką o wdzięcznym imieniu Shadow

DSC 060329 lutego uczniowie klas I wzięli udział w niecodziennej lekcji przyrody.  Do naszej szkoły przybyły panie stażystki z Nadleśnictwa Sokołów: panie  Dorota Jędruchów i  Iwona Biela. Pani Dorota w  bardzo ciekawy sposób opowiadała o leśnych zwierzętach, przedstawiła wiele ciekawostek na ich temat,  zademonstrowała dzieciom poroże jelenia i sarny.

DSC 0587DSC 0588

DSC 0600DSC 0642

Ogromną niespodzianką dla naszych uczniów było spotkanie z sową płomykówką o wdzięcznym imieniu Shadow. Opiekunem sówki  jest pani Iwona, która doskonale zna zwyczaje swojego podopiecznego. Opowiedziała dzieciom o tym i innych gatunkach sów występujących w Polsce. Wyjaśniła, czym się żywią i jaki tryb życia prowadzą sowy.

DSC 0608

Najwiąkszą atrakcją była jednak okazja obejrzenia z bliska  Shadow, dotknięcia jej piór i pazurów, a nawet potrzymanie sowy, po nałożeniu specjalnej rękawicy.
Bardzo dziękujemy Nadleśnictwu Sokołów oraz paniom Dorocie i Iwonie za niezmiernie ciekawe zajęcia!