Pola tętniące życiem, czyli spotkanie z panem Maciejem Cmochem z TP "Bocian"

teczka paiet edukacyjny OK-313 listopada naszą szkołę odwiedził pan Maciej Cmoch z Towarzystwa Przyrodniczego "Bocian". Celem odwiedzin było spotkanie z naszymi trzecioklasistami i przekazanie im wiedzy na temat mieszkańców pól. Zajęcia odbyły się w ramach kampani edukacyjnej "Pola tętniące życiem".

"Pola tętniące życiem" to projekt edukacyjny, którego celem jest podniesienie świadomości społecznej dotyczącej wartości przyrodniczej terenów rolniczych Polski oraz propagowanie działań prowadzących do jej zachowania.

Od pana Macieja usłyszeliśmy wiele ciekawostek na temat tego, jak się okazało mało znanego środowiska i jego mieszkańców. Podziwialiśmy fotografie przedstawiające zamieszkujące je zwierzęta. Była to dla nas bardzo ciekawa lekcja przyrody, za którą serdecznie dziękujemy.

100 4205

100 4206

Ciekawe materiały dydaktyczne oraz film możecie obejrzeć na stronach:

http://pola.bocian.org.pl/pakiet

https://docs.google.com/file/d/0B9hkiY29P_g9cGNWTUNycUlOeVk/edit?pli=1  - film