Anioły ze szkoły... nasze grono się nadal powiększa

Opiekunami szkolnego koła TOPZRP są : Joanna Hawryluk, Joanna Wasiluk oraz Katarzyna Pietrzak.

Deklarację członkowską złożyli:

Julia Bukowicka

Bogna Józefowska

Gabriela Jenerałek

Bartosz Serewiś

Gabriela Złotkowska

Marta Jurczak

Damian Solka

Weronika Rojek

Julia Kobza

Adrianna Rucińska

Kinga Kaczmarczyk

Dominika Krejckant

Gabriela Ścibor

Daria Siwiak

Karolina Bakuń

Marcin Pietrzak

Gabriela Izdebska

Maja Rejowska

Natalia Bujalska

Natalia Kiryluk

Julia Piwko

Nikola Białobrzeska

Dominika Hawryluk

Naszym pierwszym działaniem jest zbiórka karmy dla zwierząt z sokołowskiego schroniska.

Wizyta w schronisku...

 

100 4153

W piątek 6 listopada  "Anioły ze szkoły" wraz z paniami: Joanną Wasiluk, Katarzyną Pietrzak oraz Joanną Hawryluk, udały się do sokołowskiego schroniska. Celem wizyty było dostarczenie zebranej w szkole karmy dla psiaków. Akcję prowadziliśmy przez ostatnie 2 tygodnie i udało nam się zebrać ok 10 dużych i 15 małych worków suchej karmy i prawie 60 puszek małych i dużych oraz wiele innych smakołyków.Warto podkreślić, iż w pierwszą turę akcji najbardziej zaangażowali się uczniowie klas I- IV.
https://www.facebook.com/sokolowskieschronisko

DSC 0226

DSC 0214

Na miejscu mogliśmy zobaczyć zwierzęta tam mieszkające, pobawić się z nimi i dać im odrobinę tego, czego na co dzień nie mają za wiele, zainteresowania i pieszczot od człowieka. Akcja będzie nadal kontunuowana, a wszystkie zainteresowane osoby prosimy o przynoszenie karmy do opiekunów koła.

Dziękujemy WAM za pomoc oraz okazaną troskę i dobre serce!

DSC 0212DSC 0219

DSC 0224DSC 0216

 

Dokarmiamy Naszych Ptasich Przyjaciół.

W ostatnich dniach listopada wywiesiliśmy karmniki, do których systematycznie wrzucamy karmę naszym Skrzydlatym Przyjaciołom.
Uczniowie z grupy Młody Przyrodnik sami przygotowywali pyszności do ptasiej stołówki. Wykorzystali do tego celu zgromadzone i przyniesione ziarna zbóż, nasiona słonecznika, dyni, siemię lniane, sezam, rodzynki, suszoną żurawinę i smalec. Wszystkie pyszne ziarenka wymieszali ze smalcem i umieścili w plastikowych kubeczkach.

DSC 0445
Po przygotowaniu kubeczków wypełnionych smakołykami wywiesili
je w pobliżu karmników, pomiedzy kolbami kukurydzy i słoninka dla sikorek.
Ku ich zdumieniu juz po chwili przybyli pierwsi goście, zainteresowani nowymi potrawami i chętni do ich wypróbowania. Póki co udało nam się zaobserwować kilka wygłodniałych sikorek bogatek oraz wróbelki.

 

Dzień Psa

 

100 48909 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Psa. Z tej okazji na szkolnych korytarzach pojawiły się plakaty, które zachęcały naszych uczniów do kolejnej zbiórki karmy dla sokołowskiego schroniska.
W naszej szkole działają "Anioły ze szkoły", czyli grupa młodzieży angażującej się w różne akcje o charakterze proekologicznym i charytatywnym.
Jak zawsze mogliśmy liczyć na Waszą pomoc i udało się zebrać karmę, którą pani Joanna Wasiluk zawiozła do schroniska. Dziękujemy wszystkim za udział w akcji oraz informujemy, iż karmę i inne akcesoria dla psów oraz kotów można nadal przynosić do opiekunów Koła.

 100 4911