Biliśmy rekord w jednoczesnej resuscytacji podczas Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca

rDSC 006716 października uczniowie klasy IV c z panią Joanną Hawryluk wzięli udział w bardzo ważnym dla naszej sokołowskiej społeczności wydarzeniu, w trakcie którego udało się ustanowić "I sokołowski rekord w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej".
Do uczestnictwa w akcji zaprosił nas pan Robert Golatowski- Powiatowy Koordynator Ratownictwa Medycznego PSP, który od wielu lat prowadzi w naszej szkole zajęcia z pierwszej pomocy przedlekarskiej.

 

Uczestnikami tego typu zajęć byli także uczniowie obecnej klasy IV c.

rDSC 0001rDSC 0002

rDSC 0003

Nasi podopieczni podeszli do wyznaczonego im ZADANIA BARDZO PROFESJONALNIE I WYKAZALI SIĘ  NIE TYLKO OGROMNYM ZAANGAŻOWANIEM, ALE RÓWNIEŻ PRAKTYCZNYMI UMIEJĘTNOŚCIAMI, KTÓRE MOGLI ZAPREZENTOWAĆ DUŻO SZERSZEJ PUBLICZNOŚCI.
A wymagało ono od naszych czwartoklasistów wiele energii i jak się okazało siły fizycznej! Do wykonywania resuscytacji zgłosiło się 15 dzielnych uczniów, którzy przez 30 minut wykonywali w cyklach trwających po 4 minuty na parę  osób - kombinację 2 wdechów i 30 uciśnięć na zmianę. Każdy z uczestników odchodził od fantomu zmęczony, z obolałymi rękoma. Na ich twarzach można było jednak dostrzec jednocześnie ogromne zadowolenie, dumę z wykonanego wzorowo zadania oraz uśmiech od ucha do ucha!!!

rDSC 0012rDSC 0030

rDSC 0045rDSC 0037


Okazało się  bowiem, iż nasi uczniowie byli najmłodszymi uczestnikami akcji i jedynymi przedstawicielami szkół podstawowych z terenu miasta Sokołów Podlaski i powiatu sokołowskiego. Ich umiejętności i zaangażowanie zostały bardzo wysoko ocenione przez innych uczestników oraz orgaznizatorów wydarzenia.

rDSC 0061

Dzięki tego typu działaniom dzieci uczące się w naszej szkole nie tylko nabywają i doskonalą bezcenne umiejętności, które w przyszłości będą mogły wykorzystać w odpowiednim momencie i być może uratować to, czego się nie można wycenić- czyli ludzkie życie.

Na zakończenie wydarzenia wykonano pamiątkowe zdjęcia. Każdy uczestnik otrzymał dyplom- podziękowanie oraz słodki poczęstunek, który po trudach wykonywanego zadania, okazał się być miłą niespodzianką oraz okazją do uzupełnienia spalonych w trakcie kalorii!


Dziękujemy panu Robertowi za wyróżnienie naszej szkoły i zaproszenie do udziału w wydarzeniu oraz dotychczasową współpracę, która nieustannie procentuje!!!

Fotorelacja: https://picasaweb.google.com/111103730061801697407/ISokoOwskiRekordWJednoczesnejResuscytacjiKlIVC?authkey=Gv1sRgCKbdjfWC4cvt9gE

https://www.facebook.com/PowiatSokolowski/photos/pcb.1567189630189566/832908693474329/?type=3&permPage=1

http://restartaheart.eu/ - więcej o projekcie

http://www.wosp.org.pl/uczymy_ratowac/cala_polska_uczy_ratowac/rekord