Zajęcia dla uczniów klas IV w Nadleśnictwie Sokołów

Dnia 21 czerwca uczniowie klas IV udali się pod opieką nauczycieli: pani Joanny Hawryluk- klasa IV b i IV a oraz pana Bogusława Stolarczuka- klasa IV c, do siedziby  Nadleśnictwa Sokołów.

n5

n8DSC 0540

Zajęcia poprowadził pan Paweł Tomasiak. Dzięki uprzejmości leśników, po raz kolejny nasi podopieczni uczestniczyli w bardzo interesującej lekcji dotyczącej jednego z najbardziej różnorodnych zbiorowisk roślinnych- lasu.

n6

Głównym tematem spotkania były zagadnienia dotyczące czynnej ochrony lasów oraz pracy leśnika, przeplatane ciekawostkami i informacjami o warstwach lasu, typach lasów w Polsce oraz ich mieszkańcach.
Zajęcia rozpoczęły się od prelekcji bardzo ciekawego i wymownego filmu pt: "Zabójczy Ogień".

n99n2

Po jego zakończeniu wywiązała się bardzo ciekawa dyskusja na temat bezmyślności ludzkiej i konsekwencji, jakie ponosi wiele istot żywych np:  na skutek wypalania łąk czy zaprószenia ognia w lesie.

nn01

Kolejnym równie interesującym etapem zajęć, była część praktyczna, podczas której dzieci uczyły się rozpoznawać drzewa i krzewy leśne oraz oglądały eksponaty (poroże jelenia, sarny itp).
Jak zawsze były to bardzo pouczające i ciekawe zajęcia!