Wizyta w Nadleśnictwie

„Sztuka, chwała i wolność przemijają,

a przyroda zawsze jest piękna.”

G. G. N. Byron

Wielokrotnie gościliśmy w naszej placówce panów leśników, którzy prowadzili ciekawe pogadanki z uczniami naszej placówki.

19 kwietnia 2013 roku uczniowie klas: III d i II c oraz członkowie Kół Przyrodniczych klas III i VI, pod opieką pań: Barbary Mlonek, Aldony Sobieskiej oraz Joanny Hawryluk, spotkali się z leśnikami, odwiedzając siedzibę Nadleśnictwa.

DSC 0894

Podczas zajęć dzieci obejrzały przepiękny film Rok w puszczy”, wysłuchały informacji o warstwach i typach lasów, a także o jego mieszkańcach. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się ciekawostki o ssakach zamieszkujących lasy naszego powiatu, a także pokazane przez pana Pawła Tomasiaka eksponaty, poroże jelenia oraz sarny.

DSC 0878DSC 0877DSC 0866

Dzieci sprawdzały swoją wiedzę, podając przykłady wykorzystania drewna oraz znaczenia lasu dla człowieka i samego środowiska przyrodniczego. Wyjaśniały trudne pojęcia używane przez leśników, a dotyczące zwierzyny leśnej, takie jak: rudel, wataha, barłóg, klempa, łoszak, łopatacz, rosochy, rykowisko, bukowisko, toki, łania, byk, odyniec, locha, warchlak, pasiak, cielę, koza, kozioł itp. Dowiedziały się również kiedy i po co samcom jelenia, łosia czy sarny- potrzebne jest poroże oraz jakie prace wykonują w lesie leśnicy.

DSC 0842
Spotkanie z leśnikami, było jak zawsze ciekawą i inspirującą lekcją o otaczającej nas przyrodzie.

DSC 0884